°C

1,5 mln z kasy województwa na pielęgniarstwo w Gorzowie

Fot. lubuskie.pl
 

1,5 mln złotych chcą przeznaczyć władze województwa lubuskiego na wsparcie kształcenia pielęgniarek w gorzowskiej Akademii Jakuba z Paradyża. Uczelnia chce otworzyć nowy kierunek  w przyszłym roku akademickim. Ma być to recepta na braki kadrowe na szpitalnych oddziałach. M.in. o tym dyskutowali na naszej antenie uczestnicy Politycznego Podsumowania Tygodnia.

 -Wsparcie z budżetu województwa na pewno się przyda, bo to kosztowny kierunek- mówi Mirosław Marcinkiewicz, radny wojewódzki z PO.

Wniosek o utworzenie nowego kierunku został złożony. Uczelnia jest w trakcie załatwiania kwestii formalnych- mówi radna klubu PiS Helena Hatka:

Pieniądze na pielęgniarstwo nie są zapisane wprost w projekcie budżetu województwa na przyszły rok- zwrócił uwagę radny Marek Surmacz:

Okazuje się, że 1,5 mln dla akademii  zapisano w rezerwie ogólnej budżetu, co oznacza, że po jego uchwaleniu, złożony zostanie stosowny wniosek  i uczelnia będzie miała zapewnione pieniądze- tłumaczy Tadeusz Jędrzejczak, wicemarszałek województwa. Dodaje, że  w dyskusji o wparciu nowego kierunku na gorzowskiej uczelni dopytywał czy ktoś sprawdzał jakie będzie zapotrzebowanie na nowy kierunek.

Okazuje się, że-  mimo braku pielęgniarek na rynku pracy- uczelnia w Zielonej Górze ma problem z rekrutacją na ten kierunek.

Dyskusja w sejmiku nad budżetem- za dwa tygodnie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku