°C

Po roku pytamy: Co z parkiem handlowym za Silwaną?

Fot. D. Adamski
 

Kilka dni temu miasto pochwaliło się nowym inwestorem, który chce budować kompleks handlowy u zbiegu  ul. Pomorskiej i Chemicznej. My pytamy co z inną, zapowiedzianą już rok temu, budową. Chodzi o park handlowy, jaki miał powstać na Walczaka, za dawną Silwaną.

W listopadzie ubiegłego roku prezydent ogłosił, że za prawie 14 mln sprzedał trzy działki przy Walczaka. Kupiły je dwie spółki z Koszalina. Na obszarze o powierzchni około 10 ha planowały budowę parku handlowego. Budowa miała ruszyć w tym roku, tymczasem nic się tam nie dzieje. Prezydent Jacek Wójcicki tłumaczy, że to dlatego, iż inwestor chce kupić dwie dodatkowe działki, naprzeciwko straży pożarnej.

 

Czy kolejne kompleksy handlowe to inwestycje, o jakie miastu chodzi i które przyczyniają się do rozwoju Gorzowa? Magistrat bezskutecznie próbuje sprzedać tereny inwestycyjne przy Dobrej. Mimo to Jacek Wójcicki zapewnia, że rozmowy z dużym inwestorem z branży produkcyjnej się toczą, ale nie może mówić o szczegółach.

Prezydent Gorzowa zapewnia, że zależy nam na każdym inwestorze. Także na tych, którzy stawiają centra handlowe, takie  jak na Pomorskiej i Chemicznej. Tym bardziej, że to byłe tereny przemysłowe, które w końcu ożyją.

W pobliżu tego kompleksu, od strony ul. Walczaka rozpoczyna się też budowa kolejnego Lidla.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku