°C

Fotografie Waldemara Kućki w dwunastu odsłonach

autor: Piotr Wiśniewski
 

„Nie tak dawno temu w Gorzowie...”, pod takim hasłem w Muzeum Lubuskim zaprezentowano gorzowianom wyjątkowy kalendarz na 2020 rok ze zdjęciami z Gorzowa Waldemara Kućki.

Dwanaście zdjęć z 30 000 negatywów wybrali wspólnie pracownicy gorzowskiego magistratu i Muzeum Lubuskiego. Jak twierdzi Marta Liberkowska dyrektor Wydziału Promocji i Informacji, zdjęcia tego artysty cieszą się nadal dużą popularnością.

Pomysłodawcy kalendarza dopasowali zdjęcia do poszczególnych miesięcy, korzystając z ustalonego klucza. Mówi dyrektorka muzeum dr Ewa Pawlak.

Z nieukrywanym wzruszeniem nowe wydawnictwo podziwiała również żona artysty Elżbieta Kućko.

Prezentacja kalendarza przywiodła do Muzeum Lubuskiego całe pokolenia. Wśród nabywców wydawnictwa była Iza i Irena.

Kalendarz ze zdjęciami Waldemara Kućki wydano z okazji 75-lecia Gorzowa jako polskiego miasta oraz 75-lecia Muzeum Lubuskiego. Wydawnictwo dostępne jest już w cenie 25 zł w siedzibie Muzeum oraz w Spichlerzu i punkcie obsługi klienta Galerii Askana.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku