°C

Konferencja o bezpieczeństwie narodowym

redakcja gorzowska

„Bezpieczeństwo narodowe Polski. Zagrożenia i determinanty zmian” - to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbywa się dzisiaj w gorzowskiej Akademii imienia Jakuba z Paradyża. Jednym z jej głównych celów jest stworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń między praktykami a naukowcami.

Obecnie pojęcie „bezpieczeństwa” definiujemy wielopoziomowo – mówi profesor Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża. 

W uroczystym otwarciu konferencji wzięła udział m.in. Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Obecny na konferencji wojewoda lubuski Władysław Dajczak podkreślał, że na co dzień bezpieczeństwo odgrywa też bardzo ważna rolę w regionie.

Odpowiedzią na potrzebę reagowania na zagrożenia bezpieczeństwa w kraju i nie tylko, jest m.in. uruchomiona na gorzowskiej akademii specjalność: edukacja dla bezpieczeństwa. O tym – dr Anna Chabasińska, prodziekan wydziału administracji i bezpieczeństwa narodowego.

Dodajmy, że dzisiejsza konferencja na gorzowskiej akademii i poświęcona tematyce narodowego bezpieczeństwa, została zorganizowana już po raz czwarty.

2 odpowiedzi na “Konferencja o bezpieczeństwie narodowym”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.