°C

Cały Puszkin czyta Olgę Tokarczuk

autor: Piotr Wiśniewski
 

Po raz trzeci ponad trzydziestu uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego, przybliżyło uczniom szkoły książkę świeżo upieczonej noblistki Olgi Tokarczuk.

Przygotowane w ramach akcji „Cały Puszkin Czyta Olgę Tokarczuk” przez Małgorzatę Niewiadomską fragmenty książki „Prawiek i Inne czasy”, zostały podzielone na role i przedstawione w kreatywny sposób z dopasowaniem części książki do osobowości czytających. Mówi organizatorka akcji Małgorzata Niewiadomska.

Audiobook na żywo pobudził uczniów z Puszkina do częstszego czytania.

Jedną z pomysłodawczyń tego typu akcji jest inna polonistka z I LO, Jolanta Śmigiel.

Przez ponad godzinę słuchacze poznawali losy bohaterów książki „Prawiek i Inne czasy”. Na zakończenie twórcy tego „audiobooka na żywo” otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za uczestnictwo w akcji „Cały Puszkin czyta Olgę Tokarczuk”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku