°C

Gorzów dostał 21 mln na elektryczne autobusy

fot:E.Kobelak
 

Gorzów dostał 21 mln zł dofinansowania do zakupu autobusów elektrycznych. Północna stolica lubuskiego znalazła się na liście 13 miast i spółek komunalnych, które otrzymają aż 85% wsparcia na rozwój elektromobilności w miejskim transporcie zbiorowym. Taką decyzję podjęło Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To państwowa jednostka zarządzająca funduszami pochodzącymi z Unii Europejskiej przeznaczonymi na wspieranie inwestycji infrastrukturalnych.

W 2021 roku Gorzów chce kupić pierwszych 8 elektrycznych autobusów oraz infrastrukturę do ładowania autobusów. – Będzie to jednak dopiero początek – mówi nam prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Autobusy mają zacząć kursować w 2021 roku na najbardziej obciążonych liniach 124, 125 i 126. – Autobusy, nawet te elektryczne, nie zastąpią nam tramwajów – dodaje prezydent Wójcicki:

– Tak duże dofinansowanie to marzenie każdego samorządowca – mówiła podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami europoseł Elżbieta Rafalska:

Obowiązek inwestowania w elektromobilność został nałożony na gminy powyżej 50 tys. mieszkańców. Stacje do ładowania zostaną umiejscowione w zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej, na pograniczu dzielnic Wieprzyce i osiedle Słoneczne. Dodatkowo stacje ładowania powstaną  na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych to przypomnijmy państwowa jednostka podległa ministrowi odpowiedzialnemu za kwestie transportu. Centrum zarządza funduszami pochodzącymi z Unii Europejskiej przeznaczonymi na wspieranie inwestycji infrastrukturalnych.

lista Radio Gorzów 14 lipca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku