°C

Niebezpieczne „martwe pole”

fot:E.Kobelak
 

Nie bądź śladem na jezdni – zachowaj odstęp! To hasło pierwszej w Polsce kampanii zawracającej uwagę na tzw. martwe pola, czyli miejsca, których których kierowca śmieciarki po prostu nie widzi. Kampania została przygotowana przez ENERIS Surowce we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie.

Zapatrzeni w telefony komórkowe, w pośpiechu czy po prostu z nieuwagi często nie zdajemy sobie sprawy, że wejście przed śmieciarkę może stanowić dla nas śmiertelne niebezpieczeństwo. Mówi Roman Mikos dyrektor operacyjny gorzowskiego oddziału Eneris Surowce

Martwe pola są przyczyna wypadków także w naszym województwie – przyznaje zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji :

W dzisiejszej konferencji udział wzięli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17. jak sami przyznali, wcześniej nie zdawali sobie sprawy, że kierowca śmieciarki może ich nie widzieć:

Pracownicy Eneris przygotowali specjalne plakaty informujące i ostrzegające przed martwymi polami. Można je pobrać ze strony internetowej firmy

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku