°C

Wywóz odpadów: nowe zasady, ale i podwyżki

fot. RG
 

Obowiązek segregacji odpadów, wyższe opłaty i zwiększona częstotliwość wywozu gabarytów – to najważniejsze zmiany jakie mieszkańców Gorzowa od marca przyszłego roku.  Biuro Związku Celowego Gmin przygotowuje się do podpisania nowej umowy na wywóz odpadów.

Pierwszy przetarg unieważniono, bo oferty złożone przez firmy były dużo droższe od kwoty,  jaką zaplanowało MG-6. To z kolei wpłynęłoby mocno na opłaty wnoszone przez mieszkańców. Zdecydowano więc o ogłoszeniu kolejnego przetargu, choć podwyżek nie unikniemy. Mówi Katarzyna Szczepańska, prezes Zarządu Związku Celowego Gmin MG-6

 

Zmienia się także zasady wywozu śmieci. Najważniejsza to obowiązek segregacji dla wszystkich

 

Nowa umowa to także zmiana częstotliwości wywozu odpadów z zabudowy wielorodzinnej, a gabaryty odbierane będą  nie tak jak obecnie – raz w miesiącu , ale dwa razy. Nadal obowiązywał będzie jednak obowiązek zgłaszania potrzeby wywozu gabarytów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku