°C

O prawach pacjenta i podejściu do chorego

redakcja gorzowska
 

O prawach pacjenta i podejściu do chorego, rozmawiali dziś uczestnicy konferencji pod hasłem „Prawa pacjenta w kontekście Humanizacji Medycyny”. Konferencja zorganizowana została przez gorzowską lecznicę we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim.

– Przywiązujemy dużą wagę do wdrażania nowej technologii, zatrudniania dobrych specjalistów, tymczasem dla pacjenta nie ten aspekt w procesie leczenia może okazać się najważniejszy – mówi prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch:

Pacjenci oczekują łatwo dostępnych świadczeń medycznych, ale równie ważna jest wrażliwość i empatia – mówi Grzegorz Błażewicz zastępca rzecznika praw pacjenta:

– Już studentów medycyny należy uwrażliwiać na relacje z pacjentem – mówi profesor Zbigniew Izdebski:

Konferencja była także okazją do zaprezentowania zasad wdrażanego w gorzowskim szpitalu programu pilotażowego skierowanego do osób chorych psychicznie. W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego pacjenci nie są wyrywani ze swojego środowiska,. Hospitalizacja jest ograniczona do minimum, a proces leczenia przebiega przede wszystkim w domach osób chorych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku