°C

Kto wywiezie śmieci z historycznego cmentarza?

fot:E.Kobelak
 

Hałda śmieci zalega przy bramie cmentarza Świętokrzyskiego w Gorzowie. Worki wypełnione zniczami i liśćmi, sztuczne kwiaty, plastikowe baniaki na wodę i stare doniczki - to widok, jaki zobaczy każdy mijający cmentarz od strony ulicy Głowackiego.

Cmentarz od kilku lat należy do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Warszawskiej, jednak dotychczas koszt wywozu śmieci w okolicach dnia Wszystkich Świętych ponosiło miasto. W tym roku jest jednak inaczej. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy urzędu miasta:

Tadeusz Horbacz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich jest oburzony, że w tym roku miasto nie chce podjąć się zadania wywiezienia śmieci z historycznego cmentarza:

Koszt wywozu tak duże ilości śmieci , jaka gromadzi się na terenie cmentarza w okolicach 1 listopada to dla parafii ogromny wydatek – mówi proboszcz parafii ksiądz Rafał Zięciak

Sytuacja wydaje się na razie patowa. Decyzji o wywozie nie deklaruje ani miasto, ani parafia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku