°C

Problemów z parkowaniem w centrum ciąg dalszy

fot:E.Kobelak
 

Wracamy do problemów mieszkańców z Hawelańskiej i Wełnianego Rynku, związanych z parkowaniem samochodów na przydomowych, podwórkowych parkingach. Przypomnijmy, problemy pojawiły się w trakcie prowadzonego przez Urząd Miasta eksperymentu. Zgodnie z założeniami, w tej części miasta ruch samochodowy ma zostać w przyszłości ograniczony. Podczas prowadzonych w listopadzie działań mieszkańcy, by dalej móc parkować na podwórkach samochody, otrzymali specjalne karty parkingowe. Jak się okazuje nie wszyscy.

Jedna z naszych słuchaczek nie jest właścicielką mieszkania, ale je wynajmuje. Karty nie otrzymała, bo – jak twierdzi – zażądano od niej notarialnej zgody od właściciela mieszkania, aby taki dokument miasto mogło jej wydać. Problem w tym, że takiego poświadczenia nie może otrzymać, bo właściciel przebywa za granicą. Posypały się więc na słuchaczkę upomnienia, a potem mandat, nałożony przez Straż Miejską. Co na to urzędnicy? O tym Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor Biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych.

To jednak nie jedyny wymóg, który potencjalny posiadacz karty musi spełnić. Samochód, na który zostanie przyznane miejsce postojowe, musi być jego własnością. W przypadku naszej słuchaczki sprawa też się tu komplikuje, bo z samochodu korzysta systematycznie, ale ma on innego właściciela. W tej sytuacji, urzędnicy rozkładają ręce.

Póki co eksperyment więc trwa, ale wszystko wskazuje na to, że po jego zakończeniu problem z parkowaniem dla co niektórych mieszkańców pozostanie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku