°C

Stal ponownie zwycięska

W 6 meczu rozgrywek I ligi piłkarze ręczni gorzowskiej Stali odnieśli piąte z kolei zwycięstwo.

Gorzowianie pokonali we własnej hali Bór Oborniki Śląskie 37:29 (18:16).

Kiedy spotyka się wicelider z drużyną z końca tabeli wskazanie faworyta nie jest trudne. I faworyt nie zawiódł. Wygrał różnicą 8 bramek, ale wysokie zwycięstwo miejscowi zapewnili sobie dopiero pod koniec spotkania. Wcześniej na boisku toczyła się wyrównana walka i choć już w pierwszej połowie stalowcy odskoczyli rywalom na 4 gole (11:7) to rywale szybko niwelowali straty, by w 36 minucie wyjść na prowadzenie 22:21. Wyrównującego oraz 22 gola goście zdobyli rzutami do pustej bramki, gdy gorzowianie grając w osłabieniu wycofywali bramkarza. Na tym skończyło się szczęście szczypiornistów z Dolnego Śląska, bo między 44 i 47 minutą miejscowi bezlitośnie wykorzystali kilka ich błędów dzięki czemu prowadzili 29:24. Co prawda rywale ponownie nieco zmniejszyli straty, ale w końcówce meczu wyższość Stali nie podlegała dyskusji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.