°C

M.Morawiecki: Polska za zdecydowaną odpowiedzią UE na atak chemiczny

 

Polska opowiada się za zdecydowaną odpowiedzią Unii Europejskiej na atak chemiczny w Wielkiej Brytanii - powiedział o tym w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Próba zabójstwa rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala ma być jednym z tematów unijnego szczytu, który po 15.00 rozpoczyna się w Brukseli.

 

„Polska będzie się domagała zdecydowanie tego, żeby w konkluzjach z Rady pojawił się jednoznaczny zapis, żeby Unia Europejska była jak najbardziej solidarna na ten atak na terytorium Wielkiej Brytanii, atak na terytorium państw Unii Europejskiej, także na terytorium państwa NATO” – powiedział szef polskiego rządu.

Premier Theresa May ma dziś na kolacji przedstawić informację o ataku chemicznym. Londyn odpowiedzialnością za zorganizowanie zamachu obarcza Rosję. Unijni przywódcy mają potępić atak, ale nie zagrożą sankcjami. Dalsze decyzje mają uzależnić od odpowiedzi Moskwy na pytania władz w Londynie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku