°C

M.Morawiecki: Polska za zdecydowaną odpowiedzią UE na atak chemiczny

Polska opowiada się za zdecydowaną odpowiedzią Unii Europejskiej na atak chemiczny w Wielkiej Brytanii - powiedział o tym w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Próba zabójstwa rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala ma być jednym z tematów unijnego szczytu, który po 15.00 rozpoczyna się w Brukseli.

 

„Polska będzie się domagała zdecydowanie tego, żeby w konkluzjach z Rady pojawił się jednoznaczny zapis, żeby Unia Europejska była jak najbardziej solidarna na ten atak na terytorium Wielkiej Brytanii, atak na terytorium państw Unii Europejskiej, także na terytorium państwa NATO” – powiedział szef polskiego rządu.

Premier Theresa May ma dziś na kolacji przedstawić informację o ataku chemicznym. Londyn odpowiedzialnością za zorganizowanie zamachu obarcza Rosję. Unijni przywódcy mają potępić atak, ale nie zagrożą sankcjami. Dalsze decyzje mają uzależnić od odpowiedzi Moskwy na pytania władz w Londynie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.