°C

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

FOT. Lubuska Policja
 

Kierowcy w całej Polsce, na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów, będą mogli dziś bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Możliwość darmowej kontroli jest elementem kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", którą przygotowały policja oraz Instytut Transportu Samochodowego.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na stan oświetlenia w autach w sezonie jesiennym, a przed zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne, takie jaki deszcz, śnieg czy mgły. Do akcji dołączyło ponad 300 stacji diagnostycznych funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach kampanii darmowe sprawdzenie świateł będzie możliwe także w przyszłą sobotę – 23 listopada. Wykaz stacji biorących udział w akcji dostępny jest na stronie policji oraz Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku