°C

Mateusz Morawiecki powołany na premiera

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Mateusz Morawiecki został w piątek powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na urząd Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu.

Jak wcześniej wyjaśnił rzecznik rządu Piotr Müller obecnie ciągle trwają rozmowy z dwoma kandydatami na temat objęcia resortu sportu.

„Wkrótce premier Morawiecki zdecyduje komu powierzy tę tekę, a do tego czasu będzie pełnił obowiązki szefa resortu sportu”

– zaznaczył rzecznik rządu.

„Naszym podstawowym celem, naszym celem celów, jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali”

– powiedział w piątek Morawiecki podczas uroczystości powołania jego nowego rządu.

„Służba Rzeczpospolitej to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym, to jedna z największych rzeczy. Odwaga, determinacja i przywiązanie do ojczyzny to takie wartości, których najbardziej potrzebujemy przy naprawie Rzeczpospolitej, poprawie losu naszych rodaków, to wartości, o których mówił prezydent Lech Kaczyński”

– dodał.

noresize igrafika 201911115 08 Radio Gorzów 15 lipca 2020

Morawiecki pierwszy raz został premierem w grudniu 2017 r. po tym, gdy ze stanowiska szefowej rządu ustąpiła Beata Szydło. Formalnie Morawiecki łączył wówczas stanowiska ministra finansów, ministra rozwoju oraz Prezesa Rady Ministrów. Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania 12 grudnia 2017 r. – „za” głosowało wówczas 243 posłów, a przeciw było 192.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku