°C

Młodzi wybierają dziś radnych

fot:ZSE
 

Dziś młodzi gorzowianie wybierają swoich reprezentantów do Młodzieżowej Rady Miasta. Każda szkoła ponadpodstawowa to odrębny okręg wyborczy. Głosowanie już się rozpoczęło i będzie trwać do godziny 15.00.

W Młodzieżowej Radzie Miasta zasiądzie po dwóch uczniów z każdej gorzowskiej szkoły ponadpodstawowej, którzy podczas głosowania w swoich szkołach zdobędą największą liczbę głosów. – W Zespole Szkół Elektrycznych wystartowało trzech kandydatów – mówi nauczyciel bibliotekarz Malwina Żendełek:

W głosowaniu udział wziął już między innymi Michał. – Głos młodych ludzi będzie teraz słyszalny – mówi nam uczeń „elektryka”

– Młodzieżowa Rada Miasta może wnieść sporo dobrego w życie miasta – mówi dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Stanisław Jodko:

Do zadań Rady będzie m.in. rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych, działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia oraz zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu Miasta.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku