°C

Od piątku kolejne zmiany na Wełnianym Rynku

fot:E.Kobelak
 

Przed nami kolejna zmiana w organizacji ruchu na Wełnianym Rynku. Wszystko w związku z przygotowaniami do remontu ulic: Hawelańskiej, Zabytkowej i Wełnianego Rynku. Docelowo ma być to miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Zanim jednak zapadną decyzje zmianach, urzędnicy chcieli przekonać się jak zareagują na nie mieszkańcy. Prawie trzy tygodnie temu projektanci wprowadzili pierwsze zmiany polegające głównie na ograniczeniu miejsc parkingowych na Wełnianym Rynku. Od jutra testowany będzie kolejny wariant który zupełnie uniemożliwi parkowanie aut w północnej części ulicy Wełniany Rynek – mówi dyrektor Biura Konsultacji i Rewitalizacji Anna Bonus Mackiewicz:

Dyrektor Mackiewicz zaznacza, że żaden z testowanych wariantów nie wyklucza możliwości przejazdu przez ulicę Wełniany Rynek, Zabytkową czy Hawelańską:

Przy Studni Czarownic ustawiony zostanie namiot konsultacyjny, gdzie urzędnicy i projektanci będą czekać na opinie mieszkańców. Testowanie trwać będzie do końca listopada.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku