°C

ZGM szykuje eksmisje. Będzie ich więcej, niż planowano

fot: redakcja informacji
 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wstrzymał zaplanowane na jesień eksmisje. Minionego lata, dawnym budynku Metalowca, rozpoczęło się adaptowanie pięciu pomieszczeń do których trafić mieli  mieszkańcy, którzy niszczą bądź nie płacą za lokale nawet po kilkadziesiąt lat. Eksmisje zaplanowano na jesień. Jak się dowiedzieliśmy, zostały one jednak wstrzymane. To dlatego, że miasto przeznaczyło środki na przygotowanie dodatkowych 10 lokali socjalnych.

 Eksmisje obejmą więc lokatorów nie 5, ale 15 zniszczonych lub zadłużonych mieszkań. Mówi dyrektor ZGM Paweł Nowacki:

 

Dodajmy, że zaległości gorzowian w opłatach za lokale dotyczą ponad 4 tysięcy rodzin. Dług wobec zakładu to około 60 milionów złotych. Jak dodaje dyrektor Nowacki, póki do lokalu nie zapuka komornik, mieszkańcy mają czas na dogadanie się z ZGM-em:

 

Odzyskane przez miasto lokale będzie można wyremontować i przeznaczyć dla gorzowian oczekujących – czasem od kilku lat – na przydział lokalu. Tym, którzy chcą spłacić swoje zadłużenie ZGM przedstawia kilka możliwości. Dług można rozłożyć na raty, odpracować lub zamienić mieszkanie na mniejsze. Z możliwości tych każdego roku korzysta kilkaset osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku