°C

Muzeum zaprasza na wyczekiwaną wystawę

fot:E.Kobelak
 

Gorzowianie będą mogli obejrzeć naczynia odkryte w piwnicy pod remontowaną ulicą Sikorskiego. Muzealnicy przygotowali obiecaną kilka miesięcy temu wystawę.

 Na piwnicę pełną talerzy, filiżanek czy sosjerek sprzed II Wojny Światowej natrafiono pod koniec lutego, podczas prac na głównym skrzyżowaniu miasta. Znalezisko od razu wzbudziło ogromne emocje. Naczynia trafiły do muzeum, gdzie zajęli się nimi fachowcy. Teraz przyszedł czas by pokazać je mieszkańcom. Otwarcie wystawy pt. „To nie porcelana! Porcelitowy sekret jednej piwnicy” zaplanowano na najbliższy piątek na godzinę 18. Mówi dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Ewa Pawlak:

Nie wszystkie naczynia zostaną pokazane podczas wystawy

Wystawę będzie można oglądać do maja przyszłego roku w oficynie zespołu willowo-ogrodowego przy ulicy Warszawskiej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku