°C

Półpodziemne pojemniki i inne nowości w MG-6

fot:E.Kobelak
 

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych - to główne założenia projektu, na realizację którego Związek Celowy Gmin MG-6 chce otrzymać 4,4 mln złotych unijnej dotacji.

Skorzystałby nie tylko Gorzów, ale i ościenne gminy. W Bogdańcu, Deszcznie, Kłodawie, Lubiszynie i Santoku zaplanowano budowę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz estetyczne obudowy dla pojemników na śmieci. W Gorzowie pojemniki półpodziemne miałyby stanąć między innymi przy ulicach: Drzymały, Fabrycznej, Śląskiej, Lutyckiej czy Dąbrowskiego. Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

Urzędnicy mają nadzieję, że otwarcie dwóch PSZOK-ów na terenie miasta zapobiegnie powstawaniu dzikich wysypisk:

Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy będą mogli przynieść niepotrzebne im przedmioty, które wciąż nadają się do użycia. Część z nich, niewymagająca napraw, przekazywana będzie zainteresowanym mieszkańcom. Odpady wymagające napraw poddawane będą naprawiane. Dotyczyć będzie to przede wszystkim odpadów wielkogabarytowych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku