°C

Zmiany na Kostrzyńskiej

fot. E. Kobelak
 

W środę wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej zmieni organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Dobra – Warzywna – Kostrzyńska. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, która wahadłowo kierowała ruchem na skrzyżowaniu.

Kierowcy będą musieli dostosować się do znaków pionowych i przepisów ruchu drogowego. Pierwszeństwo będą miały auta jadące na wprost ulicą Kostrzyńską, natomiast wloty z Dobrej i Warzywnej będą ulicami podporządkowanymi.

Wszystkie wloty mają zostać zawężone do jednego pasa ruchu, aby tak zminimalizować liczbę punktów kolizyjnych – informuje magistrat. Na skrzyżowaniu nie ma obecnie oznakowania poziomego, nie ma też wyznaczonych przejść dla pieszych.

Co ważne, skrzyżowanie formalnie nadal jest placem budowy. Docelowo na skrzyżowaniu funkcjonować będzie sygnalizacja świetlna, obejmująca wszystkich uczestników ruchu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku