°C

Znamy kandydatów do nowego rządu PiS

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Prof. Piotr Gliński oraz Jarosław Gowin pozostaną wicepremierami w nowym rządzie. Mateusz Morawiecki podał proponowany skład rady ministrów w nowej kadencji. Decyzje podejmować będzie za kilka tygodni nowy sejm.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego – Piotr Gliński
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosław Gowin
Wicepremier, minister nadzoru właścicielskiego – Jacek Sasin

Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Jacek Czaputowicz
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Ardanowski
Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak
Minister Administracji i Spraw Wewnętrznych – Mariusz Kamiński
Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Marek Gróbarczyk
Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski
Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski
Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro
Minister Zasobów Naturalnych – Michał Woś
Ministerstwo ds. Klimatu – Michał Kurtyka
Ministerstwo Finansów – Tadeusz Kościński
Ministerstwo Infrastruktury – Andrzej Adamczyk
Ministerstwo Rozwoju – Jadwiga Emilewicz
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Marlena Maląg
Ministerstwo Cyfryzacji – Marek Zagórski

Szef KPRM – Michał Dworczyk

 

Nowy rząd będzie bardzo sprawną i dobrą drużyną, która będzie pracowała dla realizacji celów krótko, średnio- i długofalowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd będzie realizował dotychczasowe zapowiedzi.

Po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego PiS premier Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Premier zapewnił, że PiS chce kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy. „W duchu wiarygodności będziemy prowadzić to, co zapowiedzieliśmy wcześniej. Będziemy realizowali te zmiany.” – zaznaczył Morawiecki.

Jego zdaniem nowy rząd będzie to „bardzo sprawna i bardzo dobra drużyna, która będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celów krótko, średnio i długofalowych”.

Skład rządu został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny PiS – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny – zaznaczył.

Jak podkreślił prezes PiS, nowy rząd jest kontynuacją dobrej zmiany. „Chcemy w ciągu tych czterech lat rządów, które nas czekają przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, zrobić wszystko, by sytuacja Polaków za cztery lata była lepsza i to pod każdym względem lepsza niż dzisiaj” – zapowiedział Kaczyński.

„Chcemy dokonać postępu i chcemy odeprzeć także niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, np. związane z możliwym poważniejszym spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę używać słowa kryzys” – dodał szef PiS.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku