°C

Utrudnienia na ul. Kosynierów Gdyńskich

fot. UM
 

Od wtorku (12 listopada) planowane są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kosynierów Gdyńskich, związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca zapowiedział realizację budowy kanalizacji wraz z wpustami na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ulicami Słowiańska - Roosevelta.

Prace będą realizowane w dwóch etapach, zamykając podczas wykonania każdego z nich połowę jezdni, z zachowaniem dojazdu do posesji.

Sposób realizacji prac wymaga wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Kosynierów Gdyńskich, na odcinku od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ul. Słowiańską. Tym samym nie będzie możliwości wjazdu od ul. Żwirowej, Roosevelta i Słowiańskiej w ul. Kosynierów Gdyńskich.

Dla kierowców zaplanowano objazdy

  • z ul. Żwirowej do ul. Kosynierów Gdyńskich – przez ulice Roosevelta, Mieszka I i Mickiewicza,

  • z ul. Roosevelta pojazdy będą kierowane na objazd na skrzyżowaniu ulic Roosevelta – Mieszka I, gdzie pojazdy zostaną skierowane z ul. Roosevelta w ul. Mieszka I i dalej w ul. Mickiewicza,
  • w przypadku pojazdów jadących ul. Słowiańską dojazd do Kosynierów Gdyńskich będzie możliwy starą jezdnią ul. Słowiańską, znajdującą się między PWiK a Parkiem Słowiańskim.

Z objazdu korzystać będą także autobusy MZK – linie nr 104, 111, 134, 505.

Ruch z centrum przez ul. Kosynierów Gdyńskich w kierunku ul. Żwirowej, Słowiańskiej i Roosevelta odbywać się będzie bez zmian.

Utrudnienia w ruchu potrwają około 4 tygodnie.

Wymienione prace stanowią część robót budowlanych zadania „Rozbudowa, przebudowa i remont kanalizacji deszczowej wraz z układem podczyszczania wód opadowych oraz budową nowego wylotu do rzeki Kłodawki” w ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wlkp. – etap I”.

inf. Urząd Miasta Gorzowa

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku