°C

I LO do HYMNU

autor: Piotr Wiśniewski
 

Uczniowie i nauczyciele Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego, uczcili 11 listopada w bardzo oryginalny sposób.

Oprócz odśpiewania hymnu państwowego, klasy drugie przygotowały żywe obrazy znanego polskiego malarza. Jak twierdzi Paweł Szafrański wicedyrektor I LO, był to nowy sposób na przybliżenie młodzieży naszej historii.

Drugoklasiści przebrani w stroje historyczne zaprezentowali między innymi obrazy „Hołd Pruski” czy „Rejtan upadek Polski”. Uczniowie głosowali w trakcie imprezy na najlepsze odwzorowanie obrazu Jana Matejki. Taka forma edukacji patriotycznej i historyczne bardzo spodobała się uczniom.

Na zakończenie imprezy wręczono zwycięskiej klasie 203 bilety do kina. Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w której w całej Polsce uczestniczyło ponad 19 tysięcy placówek oświatowych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku