°C

INNEKO RCS gotowe do zimowej akcji drogowej

RG
 

Miasto już przygotowane do zimowego utrzymania dróg. Miejska spółka INNEKO RCS zaopatrzyła się w niezbędne środki, tak by po nadejściu zimy wszystkie ciągi komunikacyjne były przejezdne.

Na nadchodzący sezon zakupiono 2,5 tysiąca ton soli. Jest też piasek i chlorek wapnia. Z akcją ruszamy 1 listopada – mówi Krzysztof Kołecki, prezes Zarządu INNEKO RCS.

Jak dodaje prezes Kołecki, gdyby okazało się, że zakupionego piasku nie wystarczy, będzie on dokupiony, choć w ubiegłym sezonie wykorzystano go o pół tysiąca ton mniej niż prognozuje się obecnie.

W przypadku wystąpienia zimowych zjawisk pogodowych, akcję udrażniania gorzowskich dróg nadzoruje Artur Pankowski, kierownik do spraw logistyki INNEKO RCS. Pamiętajmy o tym, że drogi w Gorzowie są podzielone na kategorie. Docelowo docieramy z posypywaniem wszędzie, choć nie zawsze w tym czasie, w którym chcieliby mieszkańcy – dodaje.

INNEKO RCS posiada też specjalistyczną wytwornicę solanki, która jest wykorzystywana w przypadku mocnych oblodzeń.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku