°C

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa

redakcja gorzowska
 

14 listopada odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa, która będzie miała 34 radnych. To efekt wejścia w życie zarządzenia Prezydenta Miasta. Zgodnie z zapisami, wybory odbędą się we wszystkich gorzowskich szkołach, ale do 24 października szkoły mają czas na to, aby powołać Komisje Wyborcze.

O prezydenckim zarządzeniu mówi Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa.

Udział w wyborach może wziąć każdy uczeń gorzowskiej szkoły ponadpodstawowej (niezależnie od jego miejsca zamieszkania), zarówno publicznej, jak i niepublicznej. Chęć udziału w wyborach mogą zgłaszać także uczniowie klas maturalnych. Z każdej szkoły do Młodzieżowej Rady może dostać się dwóch kandydatów, którzy zdobędą największą liczbę głosów w wyborach. Swoją kandydaturę do Rady uczniowie mogą zgłaszać do 7 listopada w Szkolnych Komisjach Wyborczych. Sami zainteresowani bardzo cieszą się z reaktywacji Młodzieżowej Rady.

Przypomnijmy, przywrócenie Młodzieżowej Rady Miasta to sukces lokalnego Stowarzyszenia NOVUM, którego członkowie w ubiegłym roku prowadzili w tej sprawie kampanię w szkołach, a ostatecznie zebrali ponad 400 podpisów gorzowian pod petycją do Prezydenta Miasta o reaktywację Rady. W marcu radni jednogłośnie przyjęli nowy statut Młodzieżowej Rady. Młodzieżowa Rada funkcjonowała w Gorzowie do 2013 r. Obecnie Gorzów jest jedynym w kraju miastem wojewódzkim, w którym nie ma uczniowskiej rady.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku