°C

Gorzowska „Odzieżówka” ma 60 lat

redakcja gorzowska
 

Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Imprezy i wydarzenia związane z uroczystymi obchodami tego swoistego święta szkoły trwały przez cały tydzień.

Dzisiaj zostały zwieńczone uroczystą galą, połączoną z pokazem mody absolwentki szkoły, Barbary Bechty. Mówi dyrektor szkoły, Anna Maciejewicz.

Szkoła kiedyś i dzisiaj to dwie różne placówki. Jest pięknie, a lata, które tu przepracowałam, wspominam z dużą nostalgią – mówi emerytowana już nauczycielka, Janina Zielińska.

Ukończenie tej szkoły dało mi solidne podstawy do tego, czym się teraz zajmuję – przyznaje Barbara Bechta, projektantka mody, znana także ze swoich projektów na arenie międzynarodowej.

Zespół Szkół Odzieżowych to placówka, która świetnie pokazuje, jak można młodzież przygotować do życia zawodowego – powiedziała nam obecna na gali jubileuszowej wiceprezydent Małgorzata Domagała.

Sentymentu podczas odwiedzin szkoły nie kryły dzisiaj absolwentki Technikum Odzieżowego.

Przypomnijmy, „Odzieżówka” rozpoczynała swoje funkcjonowanie przy Zakładzie Przemysłu Jedwabniczego „Silwana”. Teraz nie ma już klas włókienniczych, pozostały klasy krawieckie, pojawiły się za to fryzjerskie, fotograficzne, graficzne i wielozawodowe. Ważnym wydarzeniem w życiu placówki było utworzenie w roku szkolnym 1996-1997 Technikum Odzieżowego, a co za tym idzie – Zespołu Szkół Odzieżowych.

Szerszy materiał:

Gorzowska „Odzieżówka" ma 60 lat - Radio Gorzów 95,6FM Gorzowska „Odzieżówka" ma 60 lat - Radio Gorzów 95,6FM Gorzowska „Odzieżówka" ma 60 lat - Radio Gorzów 95,6FM Gorzowska „Odzieżówka" ma 60 lat - Radio Gorzów 95,6FM Gorzowska „Odzieżówka" ma 60 lat - Radio Gorzów 95,6FM

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku