°C

Za pomoc i poradę nie zawsze trzeba płacić

Fot.M.Sasim
 

Miasto po raz kolejny ogłosiło konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia tzw. poradnictwa obywatelskiego. W dużym skrócie chodzi o to, by zgodnie z przepisami, mieszkańcy mieli możliwość uzyskania darmowej pomocy w wielu problemach.

Ewa Iwańska z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta przypomina, że takie punkty w Gorzowie funkcjonują i są dostępne dla każdego.

Sami gorzowianie, których pytaliśmy, czy wiedzą o możliwości uzyskania darmowej pomocy przyznają, że i owszem. Jednak nie każdy wie, gdzie jej szukać.

Adresy placówek i miejsc, które świadczą darmową pomoc prawną, można znaleźć m.in. na miejskiej stronie internetowej. Warto tez zajrzeć do październikowego wydania „Gorzowskich Wiadomości Samorządowych” – dodaje Ewa Iwańska.

„Gorzowskie Wiadomości Samorządowe” to wydawnictwo darmowe. Znaleźć je można m.in. w budynku głównym Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku