°C

S. Pieńkowski o finansowaniu filharmonii

fot:E.Kobelak
 

- Na interesy Gorzowa pan Jędrzejczak czy pani Polak są odporni – tak uważa Sebastian Pieńkowski. Szef gorzowskiego PiS-u w ten sposób skomentował słowa byłego prezydenta Gorzowa dotyczące propozycji współfinansowania z budżetu województwa gorzowskiej filharmonii.

Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa mówił wczoraj w Radiu Gorzów, że zarząd podczas prac nad nowym budżetem rozpatrzy pomysł współfinansowania filharmonii, ale szanse na to w jego opinii są niewielkie:

Dziś na antenie Radia Zachód byłego prezydenta Gorzowa skrytykował szef PiS-u w Gorzowie Sebastian Pieńkowski. Przypomnijmy, w sierpniu stanowisko w sprawie współfinansowania gorzowskiej instytucji przez urząd marszałkowski, sporządzone przez gorzowski PiS, przyjęła rada miasta. W kampanii wyborczej list do marszałek województwa w tej sprawie wysłał także kandydat PiS-u do sejmu Sebastian Pieńkowski:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego finansuje działalność Filharmonii Zielonogórskiej, ale jest jej formalnym właścicielem. W przypadku gorzowskiej instytucji, właścicielem jest magistrat. Każdego roku – do prowadzenia filharmonii – miasto dokłada 6 milionów złotych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku