°C

Nauczyciele z odznaczeniami

fot:E.Kobelak
 

Blisko 300 lubuskich nauczycieli i pedagogów otrzymało dziś odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w teatrze imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie.

– Już w szkole podstawowej bawiłam się w nauczycielkę – mówi Jolanta Świtała, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gorzowie:

– Przed nauczycielami wciąż pojawiają się nowe wyzwania – mówi lubuska kurator oświaty Ewa Rawa:

Obecny na gali wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, dziękował nauczycielom za ich codzienna pracę. Podczas rozmowy z naszą reporterką dodał także, że wie iż płace nauczycieli wciąż są za niskie, ta sytuacja z roku na rok będzie się jednak zmieniać

Wręczone dzisiaj lubuskim pedagogom odznaczenia to Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Wieloletnią Służbę, medale Komisji Edukacji Narodowej a także odznaczenia przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Lubuskie Kuratorium Oświaty.

dzien nauczyciela 22 Radio Gorzów 11 lipca 2020 dzien nauczyciela 2 Radio Gorzów 11 lipca 2020

dzien nauczyciela 3 Radio Gorzów 11 lipca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku