°C

Czy Jabłoński ma MBA?

fot. Janusz Życzkowski
 

Czy Marcin Jabłoński mówi prawdę o swoim wykształceniu? Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu informuje, że ukończył menadżerskie studia MBA (Master of Business Administration), jednak mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, nakazującego mu okazanie świadectwa, nie chce tego zrobić.

Sprawa ma związek ze sporem prawnym z Wojciechem Włodarskim. Jako starosta, Jabłoński podważał kompetencje byłego prezesa szpitala w Słubicach, ten potwierdził swoje wykształcenie i zażądał tego samego od polityka Platformy Obywatelskiej:

W sprawie zapadł wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał kandydatowi Koalicji Obywatelskiej okazanie świadectwa ukończenia studiów. Marcin Jabłoński konsekwentnie odmawia podania szczegółów swojego wykształcenia:

W sprawie wykształcenia Jabłońskiego zostało skierowane pismo do obecnego pracodawcy polityka PO. Na pytanie o ukończone studia Urząd Marszałkowski odpowiedział, że podając informacje o wykształceniu członka Zarządu Województwa, w tym o kursie MBA, wiedzę czerpano z internetu. 

Sprawa potwierdzenia wykształcenia to nie jedyny problem Marcina Jabłońskiego. Przed sądem toczy się bowiem postępowanie, w którym kandydat Koalicji Obywatelskiej jest oskarżony z artykułu 191 par. 1KK. Sprawa dotyczy tematu przejęcia władzy w powiecie słubickim z 2016 r.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku