°C

Uroczyście i galowo: przy Estkowskiego zainaugurowali rok akademicki

fot. Filip Górecki

Nowy rok akademicki zainaugurowała dziś uroczyście gorzowska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Uroczystość prowadził dr Piotr Grochowski, który od wielu lat jest nie tylko wykładowcą, ale zajmuje się też sprawami studenckimi:

– Gorzów studentami stoi – nie ma wątpliwości wiceprezydent miasta, Małgorzata Domagała

Podczas inauguracji wyróżniono m.in. trzy zawodniczki AZS AWF Gorzów, które wywalczyły kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Najlepsza gorzowska wioślarka Olga Michałkiewicz przyznaje, że pogodzenie wyczynowego sportu z nauką łatwe nie jest:

Inauguracja była dużym przeżyciem przede wszystkim dla nowych studentów. Mówi Dawid Leciejewski z pierwszego roku fizjoterapii:

Przypomnijmy, że Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie stał się filią poznańskiej AWF w tym roku, w związku ze zmianami w ustawie o szkolnictwie wyższym.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.