°C

SONDAŻ: 77 proc. Polaków uważa, że wybory wygra PiS

Fot. Wikipedia
 

W przedwyborczym sondażu CBOS zapytał respondentów o ich preferencje dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych, czyli o to, czyje rządy przez kolejne cztery lata – z ich osobistego punktu widzenia - będą najlepiej służyły Polsce. Zbadano także intuicje badanych co do przewidywanego wyniku wyborów.

Według przekonania ponad dwóch piątych (43%) uprawnionych do głosowania najlepiej by było, żeby przez kolejną kadencję władzę w Polsce sprawowało Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami.

Jedna trzecia (34%) dorosłych Polaków ma odmienne zdanie w tej sprawie i wolałaby, by obóz polityczny obecnie sprawujący władzę przegrał wybory i by przez kolejną kadencję rządziła opozycja.

Niespełna jedna piąta (18%) badanych deklaruje obojętność wobec tego, kto będzie rządził Polską przez kolejne cztery lata, dalsza jedna dwudziesta (5%) nie interesuje się zaś polityką i nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

SONDAŻ: 77 proc. Polaków uważa, że wybory wygra PiS - Radio Gorzów 95,6FM


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku