°C

„Noc Bibliotek” w Gorzowie

autor: Piotr Wiśniewski
 

Fascynujące eksperymenty, teatr cieni czy wiedźmoteka to tylko niektóre atrakcje „Nocy Bibliotek” w książnicy przy ulicy Sikorskiego.

Jak powiedział nam dyrektor placówki Sławomir Szenwald, zróżnicowana oferta akcji mogła zachęcić gorzowian do czynnego czytelnictwa.

Magdalena Chorkawa z gorzowskiej książnicy, wspólnie z innymi bibliotekarzami starała się tak urozmaicić propozycję w ramach akcji, by spodobały się one wszystkim grupom wiekowym.

Młodzi naukowcy mogli wziąć udział w ciekawych eksperymentach. W jednej z sal bibliotecznych zamienionej na laboratorium, eksperymentowali między innymi Jagna, Filip i Wiktor.

W sumie w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” udział wzięło blisko 1800 bibliotek z całej Polski. Wszystkie przedsięwzięcia w ramach akcji odbywały się pod wspólnym hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku