°C

Zmarzlik walczy o mistrzostwo świata i przejście do historii

 

Bartosz Zmarzlik – żużlowiec Stali Gorzów – jest o krok od zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata.

W Toruniu dziś wieczorem odbędzie się ostatnia runda tegorocznych mistrzostw – Grand Prix Polski. Czy Zmarzlik zdobędzie złoto i przejdzie do historii jako trzeci polski indywidualny mistrz świata? 

O tym w relacji Macieja Noskowicza:

Zmarzlik ma już na koncie tytuł wicemistrzowski zdobyty przed rokiem oraz brązowy medal. Teraz stoi przed szansą zdobycia tytułu IMŚ jako trzeci Polak w historii po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie.

Początek zawodów w Toruniu o 19. Meldunki w Radiu Zachód i Radiu Gorzów.

Przed zawodami w Toruniu Zmarzlik wyprzedza Sajfutdinowa o siedem punktów, a Madsena o dziewięć. Gdyby wziąć pod uwagę ostatnie trzy sezony, w których ta trójka spotkała się na Motoarenie, statystyka zdecydowanie przemawia za Polakiem.

Stawką sobotniego turnieju jest także prawo udziału w przyszłorocznych mistrzostwach. Gwarantuje to miejsce w ósemce klasyfikacji końcowej cyklu GP. Obecnie szósty jest Maciej Janowski (80 punktów), a siódmy Patryk Dudek (75). Tuż za nimi plasuje się Matej Zagar (74).

Z kolei za nim jest jeszcze trzech chętnych do zapewnienia sobie udziału w Grand Prix 2020: zaledwie jeden punkt mniej od Słoweńca ma świetnie znający toruński tor Australijczyk Jason Doyle (73), a nie bez szans są także kolejni w stawce Rosjanin Artiom Łaguta (69) oraz Duńczyk Niels-Kristian Iversen (66). Nawet teoretycznych szans na utrzymanie w GP nie ma już natomiast Janusz Kołodziej (51).

Powyżej film z dekoracji po zawodach o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Zmarzlik w 2015 roku sięgnął w Pardubicach po złoty medal. Czy dziś skopiuje ten wyczyn, tyle że w rywalizacji seniorskiej?

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku