°C

Zmarzlik walczy o mistrzostwo świata. Czy powiększy przewagę w Cardiff?

fot. archiwum
 

Bartosz Zmarzlik - żużlowiec Stal Gorzów - stoi przed dużą szansą zbliżenia się do zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata.

Polak przed przedostatnią rundą tegorocznego cyklu – Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff – ma dziewięć punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Rosjaninem Emilem Sajfutdinovem. Trener kadry narodowej Marek Cieślak uważa, że Zmarzlik ma duże szanse na zdobycie złotego medalu.

Cieślaka pytamy także o to, czy dziewięć punktów to dużo przed ostatnią rundą Grand Prix Polski, która odbędzie się 5 października w Toruniu.

Przypomnijmy, biało-czerwoni jak dotąd tylko dwukrotnie zdobywali tytuł indywidualnego mistrza świata. W 1973 roku złoto zdobył Jerzy Szczakiel, a w 2010 roku – Tomasz Gollob.

Czołówka klasyfikacji:

  1. Zmarzlik 103
  2. Sajfutdinow 94
  3. Madsen 92
  4. Lindgren 87
  5. Vaculik 79
  6. Janowski 73
  7. Dudek 72
  8. Zagar 65

Początek rywalizacji o 18 czasu polskiego. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku