°C

Zadbaj o rodzinne pamiątki

plakat: Archiwum Państwowe

Archiwum Państwowe w Gorzowie zaprasza na warsztaty z zakresu tworzenia i konserwacji archiwów rodzinnych. Chodzi tu głównie o przechowywane w domowych zbiorach dokumenty, fotografie, albumy czy odznaczenia stanowiące wyjątkowe świadectwo historii poszczególnych ludzi, rodzin i lokalnych społeczności.

Ogólnopolski projekt pod nazwą „Archiwa Rodzinne Niepodległej” skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą zadbać o te bezcenne pamiątki. – Podczas pierwszej części warsztatów zaprosimy na spotkanie z archiwistami – Mówi Anna Jodko z gorzowskiego archiwum:

Druga cześć warsztatów będzie prezentacją prostych technik konserwacji archiwów rodzinnych

Warsztaty z zakresu tworzenia i konserwacji archiwów rodzinnych odbędą się 30 września w godz. od 16:00 do 18:00 w siedzibie archiwum przy ul. Mościckiego 7.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.