°C

Rozpoczęli od rozmów z przedsiębiorcami

RG

Jak zapowiadali, tak też zrobili. Na ulicy Hawelańskiej i Wełnianym Rynku rozpoczęły się badania, mając dać odpowiedz czy plany magistratu dotyczące tego rejony miasta spodobają się mieszkańcom. Przypomnijmy, urzędnicy proponują, by przebudować ulicę Hawelańską i Wełniany Rynek ograniczając tym samym ruch samochodów, a na obecnych miejscach parkingowych ustawić ogródki gastronomiczne,ławki czy gazony. Ulice wciąż byłyby jednak przejezdne.

Urzędnicy chcą mieć jednak pewność, że mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący tam swoje interesy popierają ich pomysł, stąd decyzja o badaniach. – Rozpoczęliśmy od rozmów z przedsiębiorcami – mówi dyrektor Biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych Anna Bonus Mackiewicz:

Gdy zakończą się rozmowy z mieszkańcami i przedsiębiorcami na Hawelańskiej i Wełnianym Rynku zaczną pojawiać się elementy małej architektury

Wnioski z prowadzonych badań mają być znane pod koniec roku. Prace budowlane miałyby ruszyć w roku przyszłym.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.