°C

Rozpoczęli od rozmów z przedsiębiorcami

RG
 

Jak zapowiadali, tak też zrobili. Na ulicy Hawelańskiej i Wełnianym Rynku rozpoczęły się badania, mając dać odpowiedz czy plany magistratu dotyczące tego rejony miasta spodobają się mieszkańcom. Przypomnijmy, urzędnicy proponują, by przebudować ulicę Hawelańską i Wełniany Rynek ograniczając tym samym ruch samochodów, a na obecnych miejscach parkingowych ustawić ogródki gastronomiczne,ławki czy gazony. Ulice wciąż byłyby jednak przejezdne.

Urzędnicy chcą mieć jednak pewność, że mieszkańcy i przedsiębiorcy prowadzący tam swoje interesy popierają ich pomysł, stąd decyzja o badaniach. – Rozpoczęliśmy od rozmów z przedsiębiorcami – mówi dyrektor Biura Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych Anna Bonus Mackiewicz:

Gdy zakończą się rozmowy z mieszkańcami i przedsiębiorcami na Hawelańskiej i Wełnianym Rynku zaczną pojawiać się elementy małej architektury

Wnioski z prowadzonych badań mają być znane pod koniec roku. Prace budowlane miałyby ruszyć w roku przyszłym.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku