°C

Mieszkańcy krzyczeli: Skandal, skandal!

fot:E.Kobelak
 

Mieszkańcy osiedla przy ulicy Walczaka po raz kolejny protestowali przeciwko ulokowaniu wytwórni asfaltu obok ich osiedla. Tym razem manifestację zorganizowano przed Urzędem Miasta przy ulicy Sikorskiego.

Były okrzyki, transparenty i pismo złożone w urzędowej kancelarii, choć protestujący chcieli przekazać je osobiście prezydentowi Gorzowa

Prezydent nie spotkał się dziś z protestującymi, bo w tym czasie brał udział w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka na gorzowskim cmentarzu. – Nie ma przeszkód byśmy zorganizowali takie spotkanie w kolejnych dniach – mówił nam Jacek Wójcicki i dodał, że o rezygnacji z planów ustawienia maszyn do produkcji mas asfaltowych na działkach czy Walczaka raczej nie ma już mowy:

Zdaniem mieszkańców osiedla przy ulicy Walczaka, trzeba przeprowadzić poszerzoną ocenę oddziaływania na środowisko maszyn do produkcji asfaltu ze szczególnym uwzględnieniem wpływu takiego przedsięwzięcia na zdrowie i życie ludzi.

mieszkancy protestuja3 Radio Gorzów 5 czerwca 2020

mieszkancy protestuja2 Radio Gorzów 5 czerwca 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku