°C

Dzień Sybiraka w Gorzowie

fot:E.Kobelak
 

Od mszy świętej na gorzowskim cmentarzu komunalnym rozpoczęły się uroczystości upamiętniające Dzień Sybiraka i 80 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na walczącą z Niemcami Polskę. Następnie uczestnicy uroczystości zgromadzili się przy Pomniku Ofiar Stalinizmu.

– To dla wszystkich Sybiraków bardzo ważny dzień – mówi prezes gorzowskiego koła Związku Sybiraków Maria Dratwińska i podkreśla znaczenie udziału w uroczystościach młodych ludzi:

Podczas dzisiejszych uroczystości pięć szkół otrzymało Honorową Odznaką Sybiraków, wśród nich Zespół Szkół Mechanicznych. – To dla nas ogromne wyróżnienie – mówi dyrektor szkoły Piotr Kruk:

W dzisiejszych uroczystościach udział wziął między innymi wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Dziś o godzinie 17.000 w WiMBP otwarta zostanie wystawa zdjęć pod tytułem Zesłani na Sybir. Będzie ją można oglądać przez dwa najbliższe tygodnie.

dzien syburaka 2 Radio Gorzów 5 czerwca 2020

dzien sybiraka 3 Radio Gorzów 5 czerwca 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku