°C

Policja ostrzega przed złodziejami okradającymi starszych ludzi

fot. lubuska policja
 

W Kostrzynie nad Odrą dwie starsze kobiety padły w poniedziałek ofiarą złodziei, którzy pod pretekstem konieczności wymiany grzejników i kontroli instalacji gazowej weszli do ich domów i zabrali z nich pieniądze - łącznie 3 tys. zł - poinformował we wtorek Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji.

W obu przypadkach do mieszkanek przyszedł mężczyzna z kobietą. Fałszywi specjaliści przekonywali, że wymiana czy kontrola instalacji jest niezbędna. Kiedy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z jedną z tych osób, druga szukała pieniędzy.

„Przy tego typu wizytach należy zachować dużą ostrożność. Zadbajmy, by w mieszkaniu był ktoś jeszcze – znajomy, sąsiad czy rodzina. Nie pozostawiajmy nieznanych nam gości bez opieki. Należy kontrolować ich zachowanie, a w razie wątpliwości warto zadzwonić po patrol policji” – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że kontrola liczników, awaria wody, prądu, sprzedaż garnków, pościeli czy wizyta administratora budynku, to tylko niektóre z pretekstów wykorzystywanych przez przestępców, by okraść bądź oszukać swoje ofiary. Na te najczęściej wybierają osoby starsze – podobnie jak oszuści działający tzw. metodą na policjanta.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku