°C

Budomex wydał oświadczenie w sprawie wytwórni mas bitumicznych

fot:E.Kobelak
 

Wykonawca przebudowy DK 22, przedsiębiorstwo Budomex przesłało do UM oświadczenie w sprawie budowy drogi oraz związanego z nią usytuowania mobilnej wytwórni mas bitumicznych.

Jak czytamy w oświadczeniu, przedstawiciele przedsiębiorstwa wskazują, że to model biznesowy przyjęty w przetargu wymusił takie, a nie inne rozwiązanie z ich strony. I jest to, jak zaznaczają warunek konieczny do realizacji inwestycji tzn. budowy drogi DK 22. Inwestycja nie jest zagrożeniem dla środowiska, a przedsiębiorstwo uzyskało wszelkie potrzebne dokumenty w tej sprawie – informują. Dodatkowo zarząd spółki oświadcza, że nie ma zamiaru utrzymania tej lokalizacji w przypadku podejmowanych innych prac budowlanych, a zezwolenia na funkcjonowanie w tym miejscu wytwórni mas bitumicznych jest przewidziane tylko na czas realizacji tej inwestycji. Przypomnimy, że okoliczni mieszkańcy od początku protestują przeciwko budowie wytwórni. Protest potrwa do jutra, a polega na czasowym blokowaniu drogi DK 22.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku