°C

Budomex wydał oświadczenie w sprawie wytwórni mas bitumicznych

fot:E.Kobelak

Wykonawca przebudowy DK 22, przedsiębiorstwo Budomex przesłało do UM oświadczenie w sprawie budowy drogi oraz związanego z nią usytuowania mobilnej wytwórni mas bitumicznych.

Jak czytamy w oświadczeniu, przedstawiciele przedsiębiorstwa wskazują, że to model biznesowy przyjęty w przetargu wymusił takie, a nie inne rozwiązanie z ich strony. I jest to, jak zaznaczają warunek konieczny do realizacji inwestycji tzn. budowy drogi DK 22. Inwestycja nie jest zagrożeniem dla środowiska, a przedsiębiorstwo uzyskało wszelkie potrzebne dokumenty w tej sprawie – informują. Dodatkowo zarząd spółki oświadcza, że nie ma zamiaru utrzymania tej lokalizacji w przypadku podejmowanych innych prac budowlanych, a zezwolenia na funkcjonowanie w tym miejscu wytwórni mas bitumicznych jest przewidziane tylko na czas realizacji tej inwestycji. Przypomnimy, że okoliczni mieszkańcy od początku protestują przeciwko budowie wytwórni. Protest potrwa do jutra, a polega na czasowym blokowaniu drogi DK 22.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.