°C

Mieszkanie inne niż wszystkie

fot:E.Kobelak
 

Przy ulicy Drzymały otwarto dziś - pierwsze tego typu - mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych. Będzie tam realizowana opieka wytchnieniowa i treningi samodzielności. Pobyt w takim mieszkaniu trwa tydzień, w tym czasie osobami niepełnosprawnymi zajmują się nie rodzice, a opiekunowie.

Mówi prezes gorzowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Beata Piwowarska:

 

Jedną z pierwszych osób, która wzięła udział w projekcie jest Beata, córka pani Elżbiety:

 

Zniszczone mieszkanie zostało wyremontowane ze środków uzbieranych w ramach 1 procenta. Doposażenie mieszkania zostało natomiast sfinansowane z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Jestem zaszczycony, że mogę być tu dziś z wami – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak:

Stowarzyszenie już planuje udział w kolejnym projekcie, tak by móc przedłużyć funkcjonowanie tak potrzebnego w mieście mieszkania chronionego

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku