°C

Szczecińska wcześniej niż w umowie

fot. Bartłomiej Nowosielski

W najbliższy piątek od ul. Mosiężnej do węzła Gorzów Północ pojedziemy już w obie strony. Prace związane z wykonaniem nawierzchni na tym odcinku ul. Szczecińskiej zostały zakończone. Wykonawca miał czas do końca października, udało się skończyć wcześniej. 

Miejscy urzędnicy podkreślają, że około dwóch tygodni na jezdni nie będzie jeszcze oznakowania poziomego i wykonawca będzie prowadził prace porządkowe, dlatego do odwołania zachowane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. W pierwszym tygodniu utrzymana zostanie jeszcze organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Mosiężna – Złotego Smoka, gdzie nastąpiła zmiana pierwszeństwa przejazdu. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu zaplanowano na piątek 20 września. Od tego dnia pierwszeństwo  znów będzie w  ciągu ul. Złotego Smoka, a ul. Mosiężna będzie podporządkowana.

Remontem odcinka Szczecińskiej zajmował się szczeciński BUDOMEX. Prace ruszyły w drugiej połowie kwietnia. Cała inwestycja kosztowała niemal 4 mln złotych. W jej ramach powstało nowe skrzyżowanie ul. Szczecińskiej z ul. Mosiężną, są nowe chodniki i ścieżki, zjazdy, 3 zatoki autobusowe z peronami i wiatami przystankowymi, oświetlenie oraz odwodnienie.  Zadanie w połowie jest finansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.