°C

Protestujący mieszkańcy piszą projekt uchwały

fot:E.Kobelak
 

W sierpniu burzliwe spotkanie, dziś złożenie obywatelskiego projektu uchwały. Mieszkańcy osiedla Piaski nie zgadzają się na plany miasta zmierzające do sprzedaży działki przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Działką zainteresowany jest inwestor, który chce tam postawić budynek handlowo usługowy. Mieszkańcy twierdzą, że miasto chce im zabrać jedyny zielony skwer z którego korzystają zarówno dorośli jak i dzieci.

Dziś w kancelarii urzędu złożyli więc projekt uchwały w sprawie sporządzenie dla tego terenu miejscowego planu zagospodarowania, a tym samym zablokowania planów miasta. Mówi Wiesław Wróblewski, przedstawiciel zarządu wspólnoty:

Rzecznik prasowy urzędu Wiesław Ciepiela nie komentuje działań podjętych przez mieszkańców. Jak mówi: najpierw musimy zapoznać się ze złożonymi dokumentami:

Pod złożonym dziś wnioskiem podpisało się blisko 500 mieszkańców
Dodajmy, że podczas sierpniowego spotkania z mieszkańcami, wiceprezydent Jacek Szymankiewicz, który tłumaczył, że miasto musi sprzedać to miejsce, by pozyskać środki na kolejne inwestycje w Gorzowie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku