°C

Jabłoński skazany za „hejt” w sieci

fot. Janusz Życzkowski

Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa, lider Platformy Obywatelskiej i kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, skazany za podawanie nieprawdziwych informacji i jak twierdzi poszkodowany, hejt w internecie. Sprawę wytoczył mu Wojciech Włodarski, były prezes szpitala w Słubicach.

Wyrok zapadł pod koniec sierpnia:

Jak w praktyce wyglądał hejterski atak Marcina Jabłońskiego na Wojciecha Włodarskiego? Były prezes słubickiego szpitala wyjaśnia:

Wyrok jest nieprawomocny. Nie wiadomo, czy Marcin Jabłoński będzie się od niego odwoływał. Czekamy na oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie sądowe rozstrzygnięcie wobec liderów lubuskiej Platformy. Wcześniej podobny proces przegrał Sebastian Ciemnoczołowski, który zniesławiał mieszkańców Kargowej.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.