°C

Zmarzlik zbliża się do tytułu mistrza świata!!!

Bartosz Zmarzlik z truly.work Stali Gorzów zrobił dziś wielki krok w kierunku tytułu indywidualnego mistrza świata. Wygrał kolejna rundę Grand Prix w duńskim Vojens i objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji generalnej ze sporą przewagą nad rywalami.

Już po rundzie zasadniczej Zmarzlik mógł być zadowolony, bo odskoczył od dotychczasowego współlidera klasyfikacji generalnej – Leona Madsena na 5 punktów(Zmarzlik miał 12, Madsen 7). Do tego Madsen nie awansował do półfinału. Skorzystał z tego też świetnie dziś jeżdżący Rosjanin Emil Sajfutdninow, który po rundzie zasadniczej zrównał się punktami z Duńczykiem.

W finale Zmarzlik nie pozostawił złudzeń rywalom – wygrał, za nim przyjechał Matej Zagar, trzeci Fredrik Lindgren, a czwarty Sajfutdinow. 

Po dzisiejszym turnieju Bartosz Zmarzlik ma 103 punkty i wyprzedza Rosjanina, który ma 9 punktów mniej i Madsena – Duńczyk zgromadził na koncie 11 punktów mniej niż gorzowianin. Do końca mistrzostw już tylko dwie rundy!

Bardzo słabo wypadł dziś Patryk Dudek – żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra zdobył tylko 3 punkty i zajął 14 miejsce.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.