°C

Zmarzlik zbliża się do tytułu mistrza świata!!!

 

Bartosz Zmarzlik z truly.work Stali Gorzów zrobił dziś wielki krok w kierunku tytułu indywidualnego mistrza świata. Wygrał kolejna rundę Grand Prix w duńskim Vojens i objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji generalnej ze sporą przewagą nad rywalami.

Już po rundzie zasadniczej Zmarzlik mógł być zadowolony, bo odskoczył od dotychczasowego współlidera klasyfikacji generalnej – Leona Madsena na 5 punktów(Zmarzlik miał 12, Madsen 7). Do tego Madsen nie awansował do półfinału. Skorzystał z tego też świetnie dziś jeżdżący Rosjanin Emil Sajfutdninow, który po rundzie zasadniczej zrównał się punktami z Duńczykiem.

W finale Zmarzlik nie pozostawił złudzeń rywalom – wygrał, za nim przyjechał Matej Zagar, trzeci Fredrik Lindgren, a czwarty Sajfutdinow. 

Po dzisiejszym turnieju Bartosz Zmarzlik ma 103 punkty i wyprzedza Rosjanina, który ma 9 punktów mniej i Madsena – Duńczyk zgromadził na koncie 11 punktów mniej niż gorzowianin. Do końca mistrzostw już tylko dwie rundy!

Bardzo słabo wypadł dziś Patryk Dudek – żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra zdobył tylko 3 punkty i zajął 14 miejsce.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku