°C

Sporo się dzieje w bibliotece

fot:E.Kobelak
 

Wieczory poetyckie i spotkania autorskie, ale przede wszystkim warsztaty: językowe, literackie, językowo-kulinarne, epistolograficzne, z dykcji i emisji głosu oraz komunikacji międzyludzkiej. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie przystąpiła do realizacji zadania: Każdy inny – język wspólny, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

W ramach tego projektu od 16 do 18 września zrealizowane zostaną działania mające na celu ukazanie różnorodności języka polskiego. Oferta biblioteki skierowana zostanie do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Mówi dyrektor Sławomir Szenwald:

Ostatni dzień projektu zakończy spotkanie pod tytułem: „I dodam jeszcze, że cię kocham” – listy Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory przeczytają Magda Umer i Piotr Machalica.  Spotkanie zakończy się recitalem Magdy Umer.  Przez trzy dni trwania projektu, gorzowska biblioteka zorganizuje także wystawę książek do nauki języka polskiego:

Do wzięcia udziału w wydarzeniach upoważniają bezpłatne wejściówki.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku