°C

Stal lepsza od AZS w lubuskim Pucharze Polski

M.Noskowicz

Szczypiorniści Stali Gorzów najlepsi w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu lubuskim. Gorzowianie podczas dzisiejszej rywalizacji w Zielonej Górze pokonali innego I-ligowca, miejscowy AZS oraz Trójkę Nowa Sól.

Impreza miała formułę „każdy z każdym”. Zespoły Stali i AZS-u pewnie pokonały nowosolan i o końcowym zwycięstwie zadecydował ostatni mecz turnieju między naszymi zespołami. Stal nie pozostawiła wątpliwości i pewnie wygrała 35:21. Rozmiary zwycięstwa mogą zaskakiwać, bo gorzowianie przyjechali do Zielonej Góry zaledwie w ośmiu! Radości nie ukrywał kapitan Stali Mateusz Stupiński:

Zły po meczu był trener zielonogórzan Ireneusz Łuczak. – Moi zawodnicy przeszli obok spotkania – mówił Łuczak:

Na trzecim miejscu uplasowała się Trójka Nowa Sól. Trener Bronisław Maly stwierdził, że różnica poziomów była widoczna. Poza tym jego zespól jest na innym etapie przygotowań do sezonu niż pierwszoligowcy:

Stal Gorzów  – jako zwycięzca lubuskiego Pucharu Polski – awansowała na szczebel centralny tych rozgrywek. 

Komplet wyników:

AZS-Trójka 36:24

Stal-Trójka 35:24

Stal-AZS 35:21 

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.