°C

Pożar lasu pod Gorzowem. Ogień w dziewięciu miejscach

fot. pixabay
 

Pożar lasu w dziewięciu miejscach – takie informacje przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Ogień pojawił się w lasach na terenie Santocka – Marwic.

W tej chwili za wcześnie jest mówić o tym, jak duży obszar lasu zajęty jest ogniem – wyjaśnia straż pożarna. Na miejsce zadysponowano 15 jednostek gaśniczych. W akcji uczestniczą też ochotnicze jednostki strażaków i samoloty. Sytuacja jest rozwojowa.

Relacja naszej reporterki Klaudii Rak:

Aktualizacja, godz. 14.40.:

Działania przy gaszeniu pożaru lasu w rejonie Marwic – Santocka podzielono na dwa obszary. Przypomnijmy, w sumie strażacy mają do opanowania dziewięć miejsc, w których pojawił się ogień. Jak nam powiedział oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, oba obszary obejmują około kilometrowy teren. Na pierwszym działa osiem wozów, na drugim – dziesięć. Zrzuty wody dokonuje też pięć śmigłowców. Wspólnie ze strażakami działają Służby Leśne, a samoloty gaśnicze są dysponowane przez Lasy Państwowe. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Jak poinformowała straż spaliło sie 2 ha ściółki leśnej oraz 2 ha nieużytków.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku